XCV600E-7BG432I
Print
Remove from RFQ List
View RFQ list
Description:
IC FPGA 316 I/O 432MBGA
Part Status:
Obsolete
Mfr Part:
XCV600E-7BG432I
Mfr:
Xilinx
Packaging:
Datasheet:
Click Here to View Datasheet
Mount Type:
Surface Mount
Device Package:
432-MBGA (40x40)
Series:
Virtex®-E
Categories:
Semiconductors, Int. Circuits, Emb. Processors and Controllers, FPGA
XCV600E-7BG432I
Array
Description:
Array
Part Status:
Device Package:
Packaging:
Datasheet:
Click Here to View Datasheet
Mounty Type:
Categories:
Emb. Processors and Controllers, FPGA, Int. Circuits, Semiconductors
Search by Part Number
Easily search for products that are readily available in our product inventory
Related Products
OPA4344PA
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
View Part
STP42N60M2-EP
MOSFET N-CH 600V 34A TO220
View Part
LD1085D2M33R
IC REG LINEAR 3.3V 3A D2PAK-3