XC3042A-7PQ100C
Print
Remove from RFQ List
View RFQ list
Description:
IC FPGA 82 I/O 100QFP
Part Status:
Obsolete
Mfr Part:
XC3042A-7PQ100C
Mfr:
Xilinx Inc.
Packaging:
Datasheet:
Click Here to View Datasheet
Mount Type:
Surface Mount
Device Package:
100-PQFP (20x14)
Series:
XC3000A/L
Categories:
Semiconductors, Int. Circuits, Emb. Processors and Controllers, FPGA
XC3042A-7PQ100C
Array
Description:
Array
Part Status:
Device Package:
Packaging:
Datasheet:
Click Here to View Datasheet
Mounty Type:
Categories:
Emb. Processors and Controllers, FPGA, Int. Circuits, Semiconductors
Search by Part Number
Easily search for products that are readily available in our product inventory
Related Products
INA240A2DR
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 8SOIC
View Part
TPS62693YFDR
IC REG BUCK 2.85V 800MA 6DSBGA
View Part
THS3202DGK
IC OPAMP CFA 2 CIRCUIT 8MSOP
LD2981CU33TR
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT89-3