STM8S001J3M3
Print
Remove from RFQ List
View RFQ list
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SO
Part Status:
Active
Mfr Part:
STM8S001J3M3
Mfr:
ST Micro
Packaging:
Datasheet:
Click Here to View Datasheet
Mount Type:
Surface Mount
Device Package:
8-SOIC
Series:
STM8
Categories:
Semiconductors, Integrated Circuits, Embedded Processors and Controllers, Microcontrollers - MCU
STM8S001J3M3
Array
Description:
Array
Part Status:
Device Package:
Packaging:
Datasheet:
Click Here to View Datasheet
Mounty Type:
Categories:
Embedded Processors and Controllers, Integrated Circuits, Microcontrollers - MCU, Semiconductors
Search by Part Number
Easily search for products that are readily available in our product inventory
Related Products
LM5164QDDATQ1
IC POWER REGULATOR
View Part
LMH6321TS/NOPB
IC BUFFER 1 CIRCUIT DDPAK
View Part
LDK715M42R
IC REG LINEAR 4.2V 85MA SOT23-5
LM2575HVS-3.3
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-5