LM5007MM
Print
Remove from RFQ List
View RFQ list
Description:
IC REG BUCK ADJ 500MA 8VSSOP
Part Status:
NRND
Mfr Part:
LM5007MM
Mfr:
Texas Instruments
Packaging:
Datasheet:
Click Here to View Datasheet
Mount Type:
Surface Mount
Device Package:
8-VSSOP
Series:
Categories:
Semiconductors, Int. Circuits, Power Mgmt IC, Voltage Regulator
LM5007MM
Array
Description:
Array
Part Status:
Device Package:
Packaging:
Datasheet:
Click Here to View Datasheet
Mounty Type:
Categories:
Int. Circuits, Power Mgmt IC, Semiconductors, Voltage Regulator
Search by Part Number
Easily search for products that are readily available in our product inventory
Related Products
TSB7192IDT
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SO
View Part
STM32F358RCT6
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP
View Part
STB23NM60ND
MOSFET N-CH 600V 19.5A D2PAK